środa, 24 lutego 2016

Ścieg kryty- jak zaszyć żeby nie było widać

Ścieg kryty potrzeby jest praktycznie do wszystkiego. Czy uszyjemy kocyk, czy poduszkę, zabawkę, czapkę... każdą dziurę po wywinięciu musimy zaszyć ręcznie tak aby możliwie nie było to widoczne. Od tego zależy jak nasza rzecz będzie ostatecznie się prezentować :)

Jeśli szyjemy kocyk bez wypełnienia czyli tylko np. bawełna+ minky to możemy sobie pozwolić na zszycie dziurki maszynowo, jednak nie wyobrażam sobie żeby przeszyć grubszy wypełniony kocyk nie mówiąc już o poduszce. Niestety spotkałam się już z czymś takim i jak dla mnie wygląda to fatalnie.

Ciężko jest wytłumaczyć słowami jak należy wykonać taki ścieg dlatego przygotowałam zdjęcia krok po kroku. Najpierw zrobiłam to "na brudno" czyli na kawałku bawełny, czerwoną nitką aby pokazać sam sposób szycia. Podczas szycia nie naciągałam nitki żeby było widać jak idzie szew..

Teraz naciągnęłam nitkę aby pokazać że szew jest niewidocznyTeraz pokażę to na kocyku z wypełnieniem :)Bardzo ważne żeby równo ułożyć bawełnę, żeby nie było krzywo :)


Aby mieć pewność że szew będzie mocno trzymał, możemy przeszyć potem drugi raz.

7 komentarzy:

 1. Super... Kilka razy próbowałam zszyć, żeby nie było widać, ale nie wychodziło... Być może teraz się uda ;) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pewno się uda! :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo pomocny post! Dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wreszcie się udało zszyć równo i ładnie! Dziękuje za rady i pokazanie. Szkoda że wcześniej tutaj nie trafiłam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jako zaczynający przygodę z szyciem, prosiłbym o filmik. Bardzo fajne pokazane na zdjęciach, ale jednak filmy zawsze robią robotę :)) pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Super! A jak ukryć supełek, już po zszyciu?

  OdpowiedzUsuń
 7. właśnie. mnie również interesuje jak zaokńczyć???? żeby nie było widać nitki

  OdpowiedzUsuń